KYK'nın sektörel bilinçlenmeyi hedeflediği sosyal sorumluluk projesi olan Usta Kulübü'nün seminerleri GAZİANTEP'de devam etti. Bugüne kadar 20 bin ustaya eğitim veren KYK, 2018 yılında da 20 bin ustaya ulaşmayı hedefliyor.KYK yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini her geçen gün daha da ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. 2009 yılından bu yana 'Usta Buluşmaları' adı altında KYK Tanıtım Tırı Kaşif ve Tanıtım Otobüsü Gezgin ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmeti götürülerek, uygulamacıların bulunduğu noktalarda seminerler düzenleniyor.

Seminer; KYK Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ali Uğur Kavukçuer’in açılış konuşmasıyla başladı.

 Kavukçuer konuşmasında KYK Yapı Kimyasalları Usta Kulübü faaliyetleri çerçevesinde tüm yurttaki ustalara eğitim verdiklerini söyledi. Kavukçuer, "260 farklı noktada 20 bin ustaya ulaşmak için yola çıktık.GAZİANTEP'te seramik mantolama ve su yalıtımı yapan ustalarımıza gerek mevcut ürün, gerek yeni ürün, gerekse de uygulama bilgilerini vereceğiz. KYK Usta Kulübü etkinliklerinden bahsedip firma tanıtımı yapacağız. Müşteri memnuniyetini sağlamak adına doğru uygulamaları ve  ürünleri ustalarımıza anlatmaya çalışacağız" dedi.

Kavukçuer’in konuşmasından sonra KYK Pazarlama Lideri Halil Karakulak, ustalara ürün ve uygulama detayları hakkında bilgi verdi.EĞİTİMLE HER YIL GÜNCELLENİYOR
Yapılan seminerlerde ustalara ürün ve uygulama bilgileri aktarılarak mesleki yeterlilikleri artırılırken, sektördeki uygulama kalitesinin yükselmesi amaçlanıyor. Eğitimlerini her yıl güncelleyen KYK, seminerlerinde genel anlamda KYK Yapı Kimyasalları faaliyetleri, Usta Kulübü faaliyetleri, teknik yapıştırıcılar, su yalıtımı, dış cephe ısı yalıtımı epoksi zemin kaplama ve sosyal sorumluluk nezdinde iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilinçlendirici bilgileri paylaşıyor.

GAZİANTEPLİ USTALARA EĞİTİM VERİLDİ
KYK, bugüne kadar 150 Binden fazla ustaya seminer etkinliği düzenleyerek, birbirinden farklı 260 noktada eğitim veren tek kurum olma başarısını bu yılda gururla taşırken, 2018 yılı içerisinde de 260 nokta da düzenlenecek olan seminer ile 20 Bin ustaya ulaşmayı hedefliyor. Yurt genelindeki usta seminerlerine 2018 yılında da devam eden KYK, 27 ŞUBAT 2018 tarihinde  GAZİANTEP Grand Hotel'de  sektörel gelişmelerin ve yapısal problemlere yönelik doğru çözüm önerilerinin yer aldığı usta seminerlerine bir yenisini daha ekledi.


ESKİŞEHİR'DE MİSAFİR EDİYORLAR
Ayrıca KYK, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği eğitimlerle, Türkiye’nin her yerinden gelen ustaları Eskişehir’de misafir ederek, 'Su Yalıtımı, Seramik Uygulamaları ve Isı Yalıtımı' konularında 5 gün süresince teorik ve uygulamalı eğitim veriyor. Eğitimleri başarı ile bitiren ustalar, uluslararası geçerliliği olan MEB onaylı 'Seramik Uygulama ve Dış/İç Cephe Kaplama Usta Yeterlik Belgesi' kazanıyor.